Zibro Kurumsal

PVG Grup - Firma Profili:

PVG Grup, 1980’den günümüze uzanan engin tecrübesiyle, iklimlendirme ve enerji sektörlerinde uluslararası alanda faaliyet gösteren bir ticaret kurumudur. Zibro, Toyotomi, Tectro ve Appliance gibi markalarıyla, insan yaşam alanları için sağlıklı, temiz ve konforlu iklimler yaratmayı amaç edinmiştir. 

Yaşadığımız ortamdaki iklimlendirmenin kalitesi, insan sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Soluduğumuz havanın ısısı, nem oranı, temizliği, kokusu ve oksijen oranı gibi faktörler iklim kalitesini belirler ve insan sağlığını direkt olarak etkiler.

PVG Grup, insanların yaşadığı iklim koşullarına sunduğu ürünlerle etki ederek, insanların yaşam kalitesini arttırmayı ilke edinmiştir. “Zibro Kamin” markasıyla başlayan maceramızda, hızlı ilerleyen teknoloji sayesinde geniş bir ürün ailesine ulaşmış bulunmaktayız. 

Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi, ısrarlı paylaşımlar ve yeni yatırımlarla sürekli olarak destekleyip, “iç mekân iklimlendirmesi” konusunda uzmanlaşan kurumumuz, sektörde lider bir pozisyon yakalama hedefindedir. PVG Grup, yirmiden fazla Avrupa ülkesinde toplam 260 çalışanıyla aktif olarak hizmet vermektedir. 

12 ülkede bağımsız satış organizasyonları ile faaliyet gösteren  PVG Grup, diğer ülkelerde kendi ofislerinden yönetimi sağlamaktadır. 16.000 civarında satış noktasında, ürünlerimiz son tüketici ile buluşmaktadır. 

2009 senesinde 200 milyon Euro ciroyu yakalayan organizasyonumuz, kurulduğu günden bu zamana kadar milyonlarca ürünle son tüketicilerin hayatlarına girmiştir. 

2014 senesinde, dünya sanayi devlerinden Haier ile imzaladığımız "Haier Klima Sistemleri Türkiye Distribütörlüğü" anlaşması ile, Türkiye HVAC sektöründe pazar payımızı, bayi ve son tüketici sayımızı arttırmak, doğru ve ilkeli ticaret anlayışımız ile uzun yıllar kalıcı olmak öncelikli hedefimiz olacaktır.

Amacımız, dünya üzerinde daha çok tüketiciyi ürünlerimizle tanıştırmaktır. 

Temel yönetim ilkemiz olarak “Global düşün, yerel aksiyon al” prensibini benimseyen kurumumuz, çok fonksiyonlu organizasyon yapısı sayesinde genel merkez, ofisler, acenteler ve satış noktaları arasında iletişimi sağlamaktadır.

PVG Grup - Tarihçe:

1980 – PVG Hollanda’da kuruldu. – “Toyoset” markalı mobil ısıtıcıların ithalatına başlandı. – “Toyoset” markalı ısıtıcıların, Hollanda’daki satış hakları satın alındı. 

1981 – Hollanda’da bayi kanalı organizasyonuna başlandı. – “Benelux” ülkelerinde satış ağı oluşumuna başlandı.

1982 – “Toyoset” markası “Zibro Kamin” olarak değiştirildi. – Mobil ısıtıcılar için çift yanma sistemi geliştirildi.

1983 – “PVG International” kuruldu. – “Petro Plus” markalı mobil ısıtıcı yakıtı satışa sunuldu.

1984 – Hollanda Oss’ta yakıt dolum tesisinin temelleri atıldı.

1986 – “Petro Plus” markası “Zibro Extra” olarak değiştirildi.

1987 – Batı Avrupa ve İskandinav ülkeleri için satış hakları satın alındı. – Lazer tip ısıtıcılar satışa sunuldu.

1989 – Doğu Avrupa Ülkerleri için satış hakları satın alındı. – Yakıt dolum tesisi Oss’tan Helmond’a taşındı.

1990 / 1999 – Avrupa’daki yapılanma tüm hızıyla devam etti. – Holdingleşme süreci başladı.

1999 – “PVG Energy” adıyla Belçika Gent’te dolum tesisi kuruldu.

2000 – Genel merkez Hollanda Oss’ta inşa edilen yeni binasına taşındı. – “Zibro” markalı duvar tipi klimalar satışa sunuldu.

2003 – “Liquifill” tesisimiz Belçika’da hizmete girdi.

2005 – Bütün ürünler “Zibro – Home Made Climates” konsepti altında toplandı ve yenilendi. – Nem alma, nem verme ve hava temizleme cihazları ürün gamına dâhil edildi.

2005 – PVG Türkiye Ofisi, İzmir’de faaliyete girdi. – “Zibro” markalı ürünler Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu.

2006 – Appliance A/S firması satın alındı.

2006 – Avrupa’da ve Türkiye’de Zibro markası ve “Made in Japan” konseptiyle, inverter duvar tipi klimalar satışa sunuldu.

2008 – Türkiye’de, “Toyotomi” markalı hafif ticari seri klimaların ithalatına ve satışına başlandı.

2009 – PVG Türkiye İzmir’deki yeni ofisine taşındı.

2010 – “PVG Türkiye”, “PVG İklimlendirme“ olarak güncellendi. – PVG İklimlendirme’nin yeni web sitesi hizmete girdi. (www.pvg.com.tr) – Türkiye’de “Zibro” markasıyla hafif ticari seri klimalar satışa sunuldu.

2011 – Zibro markalı, R410a doğa dostu soğutkan kullanan ve DC Inverter teknolojisine sahip VRF (değişken debili) klima sistemleri satışa sunuldu.

2012 –  Zibro markalı, R410a doğa dostu soğutkan kullanan ve DC Inverter teknolojisine sahip ticari tip klima ürün grubu güncellendi.

2014 – PVG Holding ve 1984 yılında temelleri atılan Haier Group arasında, 1 Ocak 2014 tarihinde Haier markalı duvar tipi split klimaları, multi sistemleri, ticari tip klimaları ve VRF (değişken debili) tipi klimaları kapsayan ürün grupları için "Klima Sistemleri Türkiye Distribütörlüğü" anlaşması imzalandı.  

PVG Grup - Değerler ve Felsefe:

Organizasyonumuzun sürdürülebilir prensibi, hedeflerimizi yakalayabilmemizi sağlayacak olan değerlerimizdir. Davranış kurallarımız; yaptığımız her şeyin merkezinde bulunup, bizi yönlendirir, hareketlerimize rehberlik eder, karar vermemizi ve birlikte çalışmamızı sağlar. 

PVG Grup olarak sorumluluk sahibi, yenilikçi ve şeffafız. Sorumluluk sahibi PVG çalışanları, çalışma ortamı ve işleyiş hakkında fikirlerini açıkça paylaşan kişilerdir. Çalışanlar organizasyonun işleyişine yardımcı olurlar. PVG, çalışanlarının firmayı temsil ettiğini ve firmalarıyla gurur duyduğunu bilir. 

Biz inanıyoruz ki, amaçladığımız her şeyi başarabiliriz. Başarana kadar durmayız. Biz inanıyoruz ki, bugün yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır. Yenilikçi PVG Grup, tüketicinin bütçesine ve kendi organizasyon işleyişine en uygun çözümleri sunar. 

Ulusal ve uluslararası pazarlarda, tüketicilerde, ürünler ve servislerde, çalışanların iş ortamında, süreçlerde, stratejik ortaklıklarda ve tedarikçilerde yaratıcı fikirler ve çözümlerle faaliyet göstermemiz sayesinde yenilikçi ruhumuzu kaybetmeyiz. PVG kararlı bir oyuncu olarak, doğru zamanda doğru pazarda kalıcılığını sağlar. Müşterilerimizin ve bayilerimizin sayısı sürekli olarak artmakta, müşterilerimizin beklentileri tam olarak karşılanıp, yüksek bir memnuniyet seviyesi yaratılmaktadır. 

Kaliteli ürünlerimiz, satış sonrası destekle doğru bir şekilde sunulmaktadır. Doğru zamanda verimli yatırımlar yapılmaktadır. Yeni fikirlerle gelen, yatırıma hevesli uzun dönem tedarik ortaklıkları yapılmış ve şirket değerimiz arttırılmıştır. Değerlerimizin, çalışanlarımızın günlük davranışları üzerinde büyük etkisi vardır.

PVG Grup’un bu tavrı, şirketin içindeki veya dışındaki insanlar arasında ayrılmaz bir bağ oluşturur. Şirketimizin hedefleri yasal standartlar dâhilinde başarıya ulaştığında ve rekabetçi üstünlük sağladığında emsalsiz, oluşumuz uzun vadede devam edecektir. 

Kendi içimizdeki profesyonel iletişimimiz, düzgün bir bilgi akışını, dikkatli veri transferini, iyileşen işbirliğini ve her zaman süreçlerin içerisinde kalmamızı sağlar. 

Çalışanlarımız, "sürekli eğitim" prensibimiz çerçevesinde güncel zamanlı olarak tüm gerekli bilgilerle donatılmakta olup, pozitif ve dinamik PVG tavrını sergilerler. Aidiyet duygusunu benimsemiş çalışanlarımız, hem şirket içinde, hem de şiket dışanda PVG değerlerini sergilemekle gurur duyarlar.

Copyright © 2014 PVG. Tüm hakları saklıdır.

gonetinteractive

WpDevUK Wordpress Expert, Web Design & Development Agency